dekoracja kościoła

Dekoracje kościoła często nie dają zmrużyć oka młodej parze. Przyszli małżonkowie obawiają się tego, czy ksiądz zgodzi się na ich propozycje i czy plany związane z dekoracją kościoła się nie pokrzyżują . Oczywiście najlepsza byłaby wcześniejsza konsultacja oraz zadbanie o to, aby w dniu ślubu nie zdarzyły się żadne nieprzyjemnie i nieoczekiwane sytuacje. 

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/slubne-dekoracje-kosciola/

Trudne rozmowy

Niejednokrotnie wiele par dzieli się z historiami związanymi z ich przygodami z przygotowaniem do ślubu i wesela. Opowiadają między innymi o tym, jak ciężko było im się porozumieć z proboszczem na temat wystroju kościoła podczas celebracji waszego ślubu. Zdarzały się sytuacje, że duchowny nie godził się na propozycje par młodych. Nie należy jednak wpadać w panikę, ponieważ agresywne zachowanie z pewnością nie pomoże, a tylko pogorszy sytuację.

Na jaki dywan się zdecydować? 

Dywan jest to element, który upiększa drogę młodych do ołtarza. Wiele par decyduje się na dywan w kolorze białym. Jest to bez wątpienia element, który ostatnimi czasy zyskuje bardzo na popularności. Odświeża w pewien sposób wnętrze kościoła nadając mu niecodzienny wygląd. Niektórzy narzeczeni decydują się także na inicjały tuż przy samym wejściu. 

Pokrowce na krzesła i klęczniki

Odpowiednio wcześniej należy ustalić z proboszczem, czy możliwe będzie nie tylko udekorowanie, ale i skorzystanie z klęczników lub krzeseł. Jeśli małżonkowie mają ograniczony budżet i nie stać ich na wypożyczenie pięknych ozdobnych krzeseł to najlepiej zorientować się czy kościół posiada taką opcję. Do ozdobienie krzeseł i klęczników najlepiej użyć białych pokrowców, ale także kwiatów oraz wstążek. 

A co z ławkami?

Wiele par decyduje się na różnego rodzaju szarfy i wstęgi, które upięte w odpowiedni sposób, sprawiają, że kościół zmienia się nie do poznania. Do dekoracji można również użyć kwiatów. Tak naprawdę jeden kwiat  przypięty co drugą ławkę w zupełności wystarczy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here