Trendy w aranżacji wnętrz - styl industrialny nadal w modzie!

Tak zwane wnętrza pofabryczne mają swój specyficzny klimat. Bez wątpienia potwierdzi to każda osoba, która miała okazje mieszkać w tego typu miejscu. Wyróżnikiem mieszkań industrialnych z pewnością są duże okna i otwarte nieco surowe pomieszczenia. Jeśli jesteśmy właścicielami takich czterech katów powinniśmy je odpowiednio urządzić, wykorzystując przy tym prostotę, minimalizm i oczywiście funkcjonalność.

Najważniejsza jest przestrzeń 

Ścianki działowe w mieszkaniach urządzonych w stylu industrialnym właściwie nie istnieją. W takich wnętrzach stawia się bowiem na otwarte przestrzenie. Bardzo często w jednym pomieszczeniu znajdziemy wiec kuchnię, jadalnie, a często nawet… sypialnie! Im mniej ścian, a tym samym więcej miejsca – tym lepiej! Kolejnym wyróżnikiem mieszkań industrialnych są duże okna i wysokie sufity. W tradycyjnych blokach ciężko jest uzyskać taki efekty. Jeśli mamy to szczęście i nasze mieszkanie zawiera tego typu elementy wykorzystajmy je w aranżacji i nie próbujmy zmieniać. Nadadzą one wnętrzu klasy i charakteru. 

Monotematycznie 

Myśląc o mieszkaniach industrialnych nie widzimy przed oczami mocnych kolorów, a raczej stonowane barwy. Wszelkiego rodzaju odcienie szarości, beżu a także biel zdecydowanie przeważają. Optycznie powiększają mieszkanie, sprawiają że jest ono eleganckie i nowoczesne zarazem. Niektórzy zamiast tradycyjnego malowania wykorzystują także elementy ceglane. Aranżacje wnętrza może dopełnić podłoga w kolorze drewna lub betonu. Chociaż druga opcja wydaje się być bardzo surowa w tego typu wnętrzach sprawdzi się idealnie. 

Meble i dodatki 

Meble w mieszkaniu industrialnym także powinny zachwycać prostotą. Idealne będą krzesła metalowe, druciane lampy, wszelkiego rodzaju geometryczne kształty. Szafy i stoły powinny być stylizowane na te sprzed lat. Wiele mieszkań industrialnych wygląda na takie, które ktoś wyposażył w mnóstwo z pozoru nie psujących do siebie elementów. Taki jednak jest urok tego typu wnętrz. Oczywiście jeśli nie jesteśmy fanem takiego rozwiązania, możemy urządzić przestrzeń według uznania, nie zapominając jednak o głównych zadach stylu industrialnego. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here