Czy warto podawać niemowlętom witaminę D

Witamina D jest niezbędna do prawidłowego rozwoju dziecka oraz ma kluczowe znaczenie dla właściwego funkcjonowania organizmu dorosłego. Sprawdź, czy i w jaki sposób suplementować tę witaminę.

Witamina D jest jedną z substancji o kluczowym znaczeniu dla zdrowia – wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu kostnego, mięśniowego, nerwowego, a także wspiera układ odpornościowy. Mimo, że jest to tak ważna dla organizmu witamina, większość społeczeństwa w naszej szerokości geograficznej cierpi na jej niedobór. To dlatego tak popularna jest jej suplementacja. Sprawdź, czy warto stosować takie preparaty, jak: witamina D dla niemowląt, probiotyk z witaminą D, czy może lepiej spożywać żywność wzbogaconą o tę substancję.

Źródła witaminy D i zasady ich stosowania

Suplementacja witaminy D wśród niemowląt jest często zalecana przez lekarzy. Warto wiedzieć, kiedy zastosowanie znajduje probiotyk dla niemowląt, kiedy witamina D dla niemowląt i czy w  czasie karmienia piersią wystarczy suplementacja przez matkę. Oto kilka zasad, których należy przestrzegać:

  • Zarówno preparaty probiotyczne, jak i witamina D należą do substancji, które niekiedy należy w porozumieniu z lekarzem suplementować u niemowląt
  • Jeśli niemowlę jest karmione piersią, dawka ta może być inna niż w pozostałych wypadkach, ponieważ mleko modyfikowane nierzadko ma witaminę D w składzie
  • Przyjmuje się, że kobieta w ciąży powinna rozpocząć suplementację witaminą D już w trakcie ciąży, od drugiego trymestru

Nie tylko probiotyk dla niemowląt z witaminą D może być dobrym źródłem potrzebnych dziecku składników, jednak zarówno odpowiedni preparat, jak i jego dawkę powinien ustalić lekarz.

Witamina D w czasie ciąży

Warto pamiętać o tym, że zarówno niski poziom witaminy D w organizmie, jak i jej nadmiar, może prowadzić do niekorzystnych dla zdrowia skutków. Warto zbadać witaminę D we krwi, aby upewnić się, że jest ona na właściwym poziomie. Jest to szczególnie istotne dla kobiet w ciąży, ponieważ zbyt mała bądź nadmierna ilość witaminy D w ciele ciężarnej może wpłynąć niekorzystnie na rozwój płodu. Przed rozpoczęciem suplementacji, zawsze warto skonsultować się z lekarzem. To on powinien ustalić odpowiednią podaż witaminy D – dla ciężarnej, a po porodzie dla niemowlaka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here