Jak sprzedać samochód

Rynek samochodów używanych cieszy się bardzo wysoką popularnością. Kupujemy używane samochody, bo są tanie i potem łatwo można je sprzedać. Nie tracą też aż nadto na wartości, w przeciwieństwie do wartości nowych aut. Jednak z używanego samochodu nie będziemy korzystać wiecznie. Co więc zrobić, gdy chcemy nasze autko wymienić na nowszy model? Jak sprzedać samochód?

Jak sprzedać samochód?

Jak sprzedać samochódPierwszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić jest dokładne przeanalizowanie rynku. To pomoże nam w ustaleniu ceny, za którą chcemy sprzedać nasz używany samochód. Może okazać się, że wartość uznawana przez nas wcześniej za racjonalną, okaże się zawyżona bądź odwrotnie. Dokładne sprawdzenie wartości rynkowej naszego auta pomoże nam szybciej i skuteczniej znaleźć na niego kupca.

Po drugie – bądź uczciwy. Choć może to oklepane, wielu sprzedawców samochodów nie pokazuje wszystkich wad osobom chętnym do zakupu. Liczą oni, że coś zostanie nie zauważone, a dzięki mniejszej ilości wad i usterek mogą oni też podnieść cenę. Nie rób tego. Kiedy kupujący zorientuje się, że go oszukałeś, możesz mieć problemy. I zwrócić będziesz musiał nie tylko pieniądze za samochód, ale płacił będziesz dodatkowe kary.

Sprawdź więc dokładnie, co w samochodzie jest sprawne, a co nie i zrób listę przed wystawieniem ogłoszenia. Może to spowodować wzrost lub spadek ceny, ale nie możesz z tym walczyć. Następnie zredaguj ogłoszenie, które potem tylko umieścisz na portalach internetowych zajmujących się sprzedażą używanych samochodów. Pisz konkretnie i nie lej wody, pokaż się jako profesjonalny i uczciwy człowiek, a szybko zrealizujesz transakcję.

Gdzie zamieścić ogłoszenia?

Możesz skorzystać z takich usług jak olx czy otomoto, które pozwalają na określenie lokalizacji, wieku auta i wielkości przebiegu. Są one najczęściej przeglądane przez osoby, które są zainteresowane kupnem, jest to więc najlepszy sposób na pozyskanie klienta. W ogłoszeniu zostaw oczywiście swoje dane kontaktowe. Może to być adres mailowy albo numer telefonu. Zrób tak, by to Tobie było wygodnie kontaktować się z kupującym.

Na koniec możesz umieścić swoje ogłoszenie za szybą samochodu. Pamiętaj tylko, by nie podawać tam jedynie informacji o sprzedaży auta i swoim telefonie kontaktowym. Umieść również cenę. To pozwoli Ci ograniczyć telefony od osób, które byłyby zainteresowane kupnem tylko w przypadku określonej ceny samochodu. A przecież od dawna wiadomo, że czas to pieniądz.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here