Jak zamknąć konto w Mbanku

W dzisiejszych czasach banki wprost prześcigają się w promocjach dla potencjalnych klientów. Kiedyś, jeśli ktoś zakładał sobie konto w danym banku, to praktycznie wiązał się z nim na całe życie. Nikomu się nie chciało szukać nowych możliwości, czytać o ofertach różnych baków, przenosić swoich środków z jednego konta na inne.
Zazwyczaj wybierano bank, który znajdował się najbliżej miejsca zamieszkania i to właśnie w nim zakładało się rachunek bankowy w celu przelewania na niego środków z wypłaty, lub w celu zwiększenia efektywności oszczędzania. A jak dziś to wygląda?

Jak zamknąć konto w Mbanku?

Jak zamknąć konto w MbankuDziś znacznie częściej zmieniamy banki, kiedy nie jesteśmy zadowoleni z warunków, jakie nam oferują. Na rynku jest bardzo wiele możliwości, wiele funduszy i banków, które zachęcają do przyjścia właśnie do ich oddziałów. Stąd wiele osób zastanawia się jak zamknąć konto w mbanku czy każdym innym banku, w którym posiada swoje konto.
A możliwości zamknięcia konta jest co najmniej kilka. Po pierwsze- możemy udać się osobiście do oddziału naszego banku i tam podczas rozmowy z przedstawicielem banku złożyć dyspozycję zamknięcia swojego konta. Musimy nastawić się jednak na to, że nasz bank za wszelką cenę będzie chciał nas u siebie zatrzymać. Otrzymamy na pewno różne ciekawe propozycje, dlatego zawczasu zastanówmy się nad powodem, dla którego zamykamy nasz rachunek, aby łatwo odeprzeć argumenty przedstawiciela banku.

Załatwienie sprawy przez infolinię

Kolejny sposób to telefoniczna rozmowa. Niestety dodzwonienie się na infolinię banku graniczy czasem z cudem. Zanim zaczniemy dzwonić musimy przygotować sobie potrzebne dokumenty. Wyjmijmy więc nasz dowód osobisty, numer rachunku i wszystkie potrzebne kody. Wtedy płynnie przejdziemy przez kolejne etapy rozmowy i uda się nam zrezygnować z rachunku bankowego, tak jak sobie tego życzyliśmy. Aby zamknąć konto w mbanku, możemy także zalogować się na nasze konto przez Internet i postępując zgodnie z instrukcjami tam podanymi prosto i zaledwie w kilku etapach zamknąć nasz rachunek. Trzecia opcja to sposób listowny, a więc rezygnacja i wypowiedzenie umowy za pomocą przesłania dokumentów pocztą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here