Jak zapisać w pdf

Jest to najczęściej stosowany format dokumentów tekstowych stosowany w świecie internetowym. Swoją popularność zawdzięcza braku możliwości edycji. Zapisuje się w nim książki, instrukcje do urządzeń czy nawet cenniki. Wyświetlanie w nim dokumentów tekstowych jest darmowe i bardzo powszechne, jednak jego edycja czy korygowanie wymaga już zakupu płatnego oprogramowania. Przyjrzyjmy się bliżej plikom pdf i zobaczmy co praktycznie można z nimi zrobić.

Jak zapisać w pdf?

Jak zapisać w pdfTradycyjne książki powoli odchodzą do lamusa. Korzystamy już z czytników ebooków obsługujących formaty mobi i pdf. Oba są bardzo przyjemne w czytaniu i nie powodują przypadkowych zmian w otwartym przez nas dokumencie. Książki takie można z powodzeniem przechowywać u siebie na komputerze albo na dysku zewnętrznym. Można także korzystać z chmury, płatnej lub darmowej, do której dostęp będziemy mieli w każdym miejscu na świecie i o każdej porze. To sprawia, że zamiast ciężkich książek z półkami wystarczy jedno małe, elektroniczne urządzenie z dostępem do internetu. I wszystkie książki i poradniki mamy w jednym miejscu, a co najważniejsze – dużo łatwiej jest je znaleźć.

Istnieją darmowe programy, które umożliwiają w pewnym stopniu edycję już gotowych plików pdf. Te rozwiązania pozwalają np. na robienie notatek w pliku czy dodawanie własnych przemyśleń czy zmian, które chcemy by nastąpiły, np. w umowie. Jeśli nie dysponujemy takim rozwiązaniem to wówczas możemy gotowy plik pdf przekonwertować na inny rodzaj pliku ,np. plik word i wtedy dokonać w nim satysfakcjonujących nas zmian. Należy jednak wziąć pod uwagę, że konwertowanie często nie daje dobrych efektów, ucinane są zdania, nagłówki czy inne formy prezentowane w pliku pdf.

Konwertowanie pliku word do pdf

Istnieje również odwrotna sytuacja. Korzystając z worda, czyli programu do edycji tekstu można przekonwertować go na plik pdf. Jak zapisać w pdf plik z word? To proste. Przygotowany przez nas dokument, po odpowiednim sformatowaniu należy zapisać. Używamy do tego funkcji „Zapisz jako…” i w okienku dialogowych, na samym dole wybieramy format pliku, czyli pdf. Po wpisaniu nazwy dokument zapisany zostanie w formacie pdf i otworzy nam się do wglądu. Jeśli nie chcemy korzystać z tej formy możemy przekonwertować plik za pomocą stron internetowych, gdzie wrzuca się plik i konwertowanie następuje automatycznie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here