Jak szybko nauczyć się tabliczki mnożenia?

Każde dziecko uczęszczając do szkoły powinno przyswoić podstawową wiedzę oraz standardowy zakres wiadomości. Jedną z takich niezmiennych dziedzin jest matematyka. Już na etapie przedszkolnym i wczesnoszkolnym dzieci poznają cyfry i liczby. Uczą się układać je w odpowiednich ciągach, liczyć dane przedmioty, określać zbiory. Następnie poznają podstawowe działania wykonywane na liczbach, do których należą: dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie. Aby móc sprawnie posługiwać się działaniami należy nauczyć się tabliczki mnożenia. Jest to zadanie, które wywołuje i wielu młodych ludzi strach i niepewność. Jednak opanowanie jej nie jest takie trudne, a odpowiednio zastosowane metody nauki tabliczki mnożenia, pozwolą zrozumieć i zapamiętać prawidłowe wyniki.

Wielu uczniów i rodziców zadaje sobie pytanie jak szybko nauczyć się tabliczki mnożenia?

Jak szybko nauczyć się tabliczki mnożenia?Jest na to wiele sposobów. Jednym z nich są różnego rodzaju gry edukacyjne. Producenci przygotowują kolorowe, ciekawe i przystępne gry planszowe, które dzięki zastosowaniu różnego rodzaju działań matematycznych, doprowadzają gracza do zwycięstwa.
Inna metodą, którą można posłużyć się na początku, jest mnożenie niektórych liczb przez siebie na palcach. Tak możemy np. wykorzystać mnożenie przez 9. Sposób ten polega na zginaniu palca, odliczając od lewej, przez którą dziewiątka jest mnożona. Odczytując wynik – liczby po lewej stronie to dziesiątki, a po prawej jednostki.

Kolejnym sposobem na szybkie przyswajanie tych działań matematycznych jest metoda geometryczna. Należy wybrać dwie cyfry, które trzeba pomnożyć. Następnie, rysować tyle linii ile wyraża pierwsza liczba. Kolejno tyle linii ile wynosi druga liczba tak, aby proste przecinały się. Zaznaczamy łączenia linii punktami, a ilość kropek daje poprawny wynik.

Aby skutecznie przyswoić, zapamiętać oraz ćwiczyć tabliczkę mnożenia, można wykorzystać różnego rodzaju gry planszowe, online, wykorzystać fiszki lub innego rodzaju karteczki, przystosowane do nauki matematyki. Ważne, aby osoba ucząca się nie czuła strachu i lęku, a nauka dawała zabawę i radość.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here