Pisanie na klawiaturze komputerowej jest zdecydowanie łatwiejsze niż sporządzanie różnorakich pism w formie ręcznej. Obecnie wydrukowane i czytelne wnioski są obecne niemal powszechnie.
Pisanie na komputerze
Taki stan rzeczy jest bardzo korzystny, bowiem charakter pisma ręcznego wielu osób pozostawia wiele do życzenia. Natomiast w przypadku druku komputerowego nie ma najmniejszych problemów z odczytaniem poszczególnych wyrazów. W zależności od charakteru pisma, może okazać się jednak niezbędne posłużenie pewnymi znakami szczególnymi, których nie sposób znaleźć na klawiaturze. Określonym symbolom został przypisany specjalny kod, którego wybicie wygeneruje go. Niestety, lista znaków, które stawia się w ten sposób, jest bardzo obszerna. Tym samym nie sposób jest zapamiętać wszystkich kodów i przypisanych do nich symboli. Dlatego w takiej sytuacji wydaje się być niezbędne zapamiętanie jedynie kilku znaków, które są relatywnie często wstawiane do tekstu.
Jak zrobić paragraf?
Szczególną specyfiką cechują się pisma sporządzane przez prawników. W ich ramach bardzo często stosuje się paragrafy. Są to jednostki redakcyjne aktów prawnych, dlatego w każdym przypadku, gdy prawnik powołuje się na treść odpowiednich przepisów, zobligowany jest do użycia omawianego znaku. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, jak zrobić paragraf. W takiej sytuacji kopiują go z jednej ze stron internetowych, a następnie dostosowują rodzaj czcionki oraz jej rozmiar. Działania takie wydają się być całkowicie bezcelowe, bowiem można w bardzo łatwy sposób wygenerować symbol paragrafu. W pierwszej kolejności należy włączyć klawiaturę numeryczną. Następnie konieczne jest przytrzymanie przycisku alt.
Bez znaczenia pozostaje kwestia, czy użytkownik komputera użyje klawisza znajdującego się po lewej, czy po prawej stronie – ważne jest, aby został on wystarczająco długo przyciśnięty. Wtedy nie pozostaje nic innego, jak na klawiaturze numerycznej wpisać kod 21. Przypisany jest do niego symbol paragrafu. W sytuacji, gdy konieczne jest użycie innych znaków szczególnych, procedura ich wstawiania jest niemal identyczna. W każdym przypadku różnią się one jedynie kodem, który jest wpisywany przy użyciu klawiatury numerycznej, a nie cyfr widocznych u góry klawiatury.